Poslední horké léto máme díky Moravskoslezskému kraji za sebou

Přidáno: 6. 9. 2019

Teplé a slunečné dny léta nám všem dělají radost, ale pokud přijdou úmorná vedra, radost se změní v utrpení a hledání chladu pro odpočinek a spánek. Všichni to dobře známe, jak hledáme ochlazení v přízemí našich domů či osvěžení v bazénu.
Tuto možnost však naši senioři v domově nemají. Proto jsme hledali technické řešení a po odborném posouzení situace nám vyšlo, že zlepšení podmínek dosáhneme instalací klimatizace s proměnným průtokem chladiva, která umožní v letním období na pokojích uživatelů a dalších prostorách domova teplotu snížit a ve studeném období teplotu zvýšit.
Nechali jsme si zpracovat projektovou dokumentaci a hledali finanční zdroje pro realizaci tohoto projektu. Celková hodnota klimatizace pro celou budovu dle projektové dokumentace vyšla na cca 5 mil. Kč. Proto jsme se rozhodli realizovat projekt po etapách a letos budeme realizovat klimatizaci ve 3. a 4. patře v hodnotě cca 2,5 mil. Kč. Akce je finančně kryta přidělenou dotací z Moravskoslezského kraje v rámci "Programu na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2019" ve výši 1 mil. Kč, dále investiční dotací našeho zřizovatele města Kravaře ve výši 900 tis. Kč a vlastními zdroji domova ve výši 600 tis. Kč.
Věříme, že vše dobře dopadne, že poslední "horké" léto máme za sebou a to i díky podpoře Moravskoslezského kraje a města Kravaře. Děkujeme.

Petr Adamec, ředitel domova

Domov pro seniory sv. Hedviky – Kravaře, p. o.
Alejní 375/22, 747 21 Kravaře

+420 553 653 838